Навчально-виховний комплекс № 33
Маріїнська гімназія ДоброТи м. Дніпро
(067) 371-47-96 - секретар,  (067) 371-30-89
м. Дніпро, вул. Троїцька, 1
 
Учням / Поради психолога
Наші чудові діти!
 
Всі чули , що таке самооцінка ? 
Це уявлення людини про важливість своєї особистості, діяльності серед інших людей і оцінювання себе і власних якостей,  почуттів, достоїнств і недоліків, вираз їх відкрито чи навіть закрито.
 Ви знаєте , що плив самооцінки проявляється в задоволеності або незадоволеності людини досягненням успіху або появи невдачі. Наприклад , в своїй практичній діяльності , буть-то навчання  , гра , тощо, людина звичайно прагне до досягнення таких результатів, які узгоджуються з його самооцінкою, сприяють її зміцненню, нормалізації. Тут же варто відзначити залежність самооцінки від результату діяльності.
           Я впевненна, що серцевиною почуття власної гідності та самоцінки - є самоповага. 
Що таке повага ? Це почуття, що виникає тоді, коли ми помічаємо в іншій людині те, що самі вважаємо важливим і значущим, до чого самі прагнемо. Значить, самоповага - все те ж саме, тільки спрямоване на своє "Я". 
 Я поважаю себе за те, що якісь мої дії і вчинки відповідають моїм уявленням про те, що є цінним. 
Поважаючи іншу людину, я не ображаю його, обходжуся з ним як з цінністю. Це відноситься і до самого себе. Почуття власної гідності засновано саме на цій базовій  самоповазі.
 Незважаючи ні на що, я маю право бути, і у мене є своє місце в цьому світі, і ніхто не має права позбавити його. 
        Намагатися принизити - значить намагатися скинути людини з цього місця в бруд. Змусити його сумніватися в тому, що він взагалі має право на щось. "Твоє місце у ..."
        Поважати себе - значить помічати в собі те, що усвідомлюєш як цінне і важливе. В першу чергу - свої потреби, емоції та життєві цінності. А для цього необхідно відчувати їх і уявляти собі власну систему цінностей, та цінностей своєї родини. 
Самоповага уможливлює сприйняття критики, тому що вона перестає бути приниженням, так як невдача - це вже не вирок, а просто подієвий факт. Вибудовується свого роду ієрархія того, що заслуговує на повагу, від незначного до важливого:
 -  володіння чим-небудь;
 - досягнення чого-небудь ;
- якості, які людина проявляє у своїй діяльності.
        Отже, почуття власної гідності - це здатність цінувати власне існування як таке, бачити в собі те, що сам вважаєш значущим і здатність орієнтуватися на ці цінності. Втім, не обов'язково побачити в собі щось цінне. Це можна створити - просто роблячи те, що вважаєш гідним поваги.
Тому , ПОВАЖАЙТЕ один одного.